Jesteś tutaj:

Ewidencji pobytu dziecka
w Przedszkolu nr 54 w Warszawie

Podstawa prawna:

• Statut Przedszkola nr 54 w Warszawie.

• Uchwala Nr XVII/326/2011 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 16 czerwca 2011 r. w sprawie opłat za świadczenia i czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach m.st. Warszawy (z późniejszymi zmianami).

Cel procedury

Celem niniejszej procedury jest zapewnienie dokładnego obliczanie liczby godzin, jakie dziecko spędza w Przedszkolu nr 54 w Warszawie.

Zakres procedury

Niniejszy dokument reguluje zasady ewidencji czasu przebywania dziecka w przedszkolu oraz obliczania opłat za świadczenia i czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w Przedszkolu nr 54 w Warszawie wg ustalonych stawek.

Osoby podlegające procedurze

Elektroniczny System Ewidencji pobytu w Przedszkolu nr 54 obowiązuje wszystkie dzieci
i ich rodziców (opiekunów prawnych).

Opis procedury

1. System Ewidencji rejestruje czas pobytu dziecka w przedszkolu za pomocą rejestratora zamontowanego w przedszkolu i kart zbliżeniowych przypisanych do każdego dziecka.

2. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, wprowadza się czytnik rejestrujący „wejście” i „wyjście” dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe.

3. Karty zbliżeniowe umieszczone są na tablicy, znajdującej się w holu przedszkola (karty zawierają imię dziecka, pierwszą literę nazwiska oraz grupę).

4. Przyprowadzając dziecko rodzic (prawny opiekun) rejestruje to zdarzenie przykładając kartę zbliżeniową do czytnika umieszczonego w przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone.

5. Po zakończeniu zajęć rodzic (opiekun) odbierający dziecko przy wyjściu z przedszkola przykłada kartę dziecka do czytnika zaznaczając czas odbioru dziecka.

6. Zarejestrowane informacje (plik z danymi dotyczącymi dat i czasu odczytu poszczególnych kart) trafiają do oprogramowania, które zlicza czas pobytu dziecka
    w przedszkolu. Pracownicy przedszkola otrzymują przejrzysty raport, w którym uwzględnione są godziny, jakie dziecko spędziło w placówce.

7. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola.

8. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu, Rodzic lub opiekun prawny informuje przedszkole o nieobecności dziecka i przewidywanym czasie jej trwania zgodnie z ustaleniami obowiązującymi w przedszkolu.